Існує думка, що пейнтбольна маска – це «обличчя» гравця. У цьому є зерно істини, оскільки найголовніший атрибут пейнтбольного спорядження виконує захисну функцію: його мета – захищати від травм голову, очі, ніс, губи. Під час попадання у гравця капсула з фарбою лишає на відкритій ділянці тіла невелику гематому, що вже казати про вразливість очей!
З іншого боку, маска для пейнтболу – це візитівка гравця, індикатор його стилю та індивідуальності. Ось чому більшість професійних гравців прагнуть мати власну екіпіровку, а не брати її напрокат.
Виробники пропонують різні варіанти пейнтбольних масок, котрі відрізняються конструктивними нюансами, розміром та дизайном. Яка ж маска для пейнтболу – краща? Спробуємо розібратися.
Грати у пейнтбол без захисної маски заборонено. Якщо ж у процесі гри в котрогось з учасників відкривається обличчя, бій одразу зупиняють, аби уникнути травмування.
Маска, з якою грають у пейнтбол, складається з кількох елементів, серед яких найголовніші:
З позиції захисту, маски для пейнтболу класифікують за наступними ознаками:
В основі пейнтбольної маски – лінза, яку виготовляють суто з пластику, оскільки скло має велику ступінь травмонебезпеки.
Розрізняють прості, одинарні, подвійні та термальні лінзи. Бюджетний варіант – одношарові лінзи, але вони надто швидко пітніють та не гарантують якісного огляду.
Термальні лінзи вважаються вдосконаленим варіантом одинарного типу: між скельцями залишається прошарок повітря, який перешкоджає запотіванню.
Розрізняють також тоновані або поляризовані лінзи – прозорі та жовтуватих відтінків. Тоновані – ідеальні для гри у сонячну погоду, а звичайні зберігають відмінну видимість у затінку. Жовтий колір подразнююче діють на очі, тому гравець миттєво помічає навіть невловимі рухи на полігоні.
Козирок захищає від сонця та дозволяє уникнути травм, наприклад, у разі падіння гравця на землю.
Характеристики спорядження впливають на його ціну – діапазон вартості суттєво коливається, отож, кожен гравець обирає маску за власним вподобанням.
Бюджетні (і, як результат, менш якісні) – прокатні маски. Вони мають невелику вагу, лінзи здебільшого одинарні, рідше – термальні. Це варіанти економ-класу.
Поліпшену якість мають аматорські маски, що комплектуються лінзами з великим кутом огляду, а якісний поролон забезпечує надійну фіксацію захисного елементу на обличчі.
Більш якісну вентиляцію та щільне приляганням до голови мають професійні або спортивні маски. Вони відрізняються підвищеним рівнем захисту та сферичним кутом огляду. Під час гри лінзи можна швидко зняти, аби очистити від пилу та бруду. Придбати таке спорядженні рекомендовано тим, хто планує відвідувати пейнтбольний клуб хоча б раз на місяць.
Серед переваг спортивної маски:
Пейнтбольні маски виготовляють з міцного екологічного пластика, а за формою вони нагадують мотоциклетні шоломи. Наразі виробники пропонують моделі більш м'якого варіанту, котрі в середині мають додаткові пом'якшувачі. Дійсно, це додає комфорту, але погіршує захист вух. Отож, зверніть увагу на цей недолік, обираючи спорядження.
З середини маска вкрита спеціальною прокладкою з поролону, що дозволяє «тримати удар» під час попадання кулі або при падінні гравця долілиць. У високоякісних брендових масках піна ідеально приклеєна до внутрішнього пластику. Прокладка має відповідати контурам обличчя гравця, а після зняття маски – швидко повертатися до стартової форми.
Переважна більшість масок для пейнтболу – універсальні, тож їх достатньо вдягнути й «підігнати» до розміру голови за допомогою гумового стрепа, котрий розташований на задній частині шолома. Аби маска сиділа щільно та не викликала дискомфорту, варто відчути «золоту середину» між бовтанням та стисканням голови.
Проте, наразі у продажу з’явились маски, які відрізняються за розміром: великі – чоловічі, менші – жіночі та дитячі. Отож, підібрати модель «під себе» стало набагато легше.
Серед виробників пейнтбольного спорядження особливим попитом користуються ТМ Empire, Dye, HK Army, JT, V-force тощо. Продукція брендів відрізняється відмінною якістю, тому маски гарантують надійний захист й зручність у користуванні.
Найпопулярніші прокатні моделі: Helix та Extreme Rage. Серед «аматорів» лідирує маска Helix, яка має подвійні лінзи Empire.
Надлегку маску розробила компанія Dye (модель Dye 14) – це найоптимальніший варіант для гравців жіночої статі та дітей.
Професійні моделі також представлені великим асортиментом. Вони відрізняються забарвленням та дизайном і повністю відповідають вимогам безпеки.
Якщо вам потрібні індивідуальні поради щодо вибору кращої пейнтбольної маски – зверніться до наших представників, які нададуть відповіді на усі запитання. А опробувати свою нову маску ви завжди можете у спортивно-відпочинковому комплексі “BNB”, який відомий не лише у Львівській області, а й за її межами. Завітайте до нас!