Публікації

Історія гри лазертаг: витоки гри і laser tag в Україні

Image original

Поєднання фізичної активності й сучасних комп'ютерних технологій вивели Laser-Tag на п'єдестал популярності. Зароджена у якості спорту двадцять першого тисячоліття, лазертаг – гра, що впевнено виходить на Олімпіадну арену. Цей молодий вид спорту відрізняється яскравою історією становлення.

Витоки гри Laser Tag

Батьком Laser-Tag вважають американського винахідника Джорджа Картера III, автора ряду моделей персонального гідроцикла і всюдихідних машин. У середині 70-х років ХХ століття США для підготовки сухопутних військ вводять нову систему лазерної імітації стрільби та ураження MILES. Під враженням від батальних сцен кінострічки «Зоряні війни» і можливостей MILES, Картер у 1977 році оприлюднив ідею створення нового виду спорту з впровадженням лазерної техніки в комерційних цілях. Прототипом лазертагу стає розробка Картера Photon, над якою винахідник працював 7 років. 28 березня 1984 року в Далласі, США, відкрилась перша у світі арена для гри. Ця дата вважається днем народження нового виду спорту.

Вперше ім'я “lazertag” в 1986 році ввела компанія Worlds-of-Wonders, яка випускала обладнання для гри. Сьогоднішній варіант “lasertag” зі змінами “z” на “s” гра отримує в першій половині 90-х років під впливом компаній Великобританії.

Віхи становлення гри на міжнародній арені

Нова гра з впровадженням лазерного обладнання протягом 80-х років завойовує прихильників у США, Австралії, Новій Зеландії, Великобританії, Ірландії. У цей час засновуються компанії Lazer Zone, Star Laser Force, Vultrek, Laser Strike, LaserTron, Blaster Tag International, Quasar, Laser Quest U.K. Limited та інші.

У 90-х роках минулого століття гра набуває міжнародного статусу, отримує дозвіл на впровадження в Канаді, Мексиці, на Бермудських островах. Відпрацьовуються юридичні та маркетингові технології поширення гри по всьому світу, удосконалюється обладнання, з'являються бренди з екіпірування гравців і оснащення ігрових арен. Результатом взаємодії країн із розповсюдження гри стає компанія Q-Entertainment, яка об'єднала в собі Q-Europe Limited, Q-Zar Inc, QML.

Нове століття поповнює ряди прихильників лазертаг з Бельгії, Австрії, Китаю, країн СНД. Нові бренди, зокрема Laserforce International, визначають тенденції в розвитку й поширенні гри. Знаковим для Laser-Tag стає 2010 рік – технології лазертагу стають частиною великого спорту. У фіналі Кубка Світу з п'ятиборства вперше офіційно застосовується лазерна стрілянина. У серпні цього ж року Сінгапур приймав гравців Laser-Tag на юнацькій Олімпіаді. У Lazer Blaze, в Луїсвіллі, США, було відкрито Laser Tag Museum. 35-річна історія становлення лазертагу від гри для молоді в Далласі до найпопулярнішого виду спорту в 70 країнах світу представлена в експозиції. Музей зберігає унікальні артефакти гри: оригінальні твори мистецтва, корпоративні логотипи, трофеї, карти, турнірні футболки і інше. Laser Tag Museum щорічно випускає тематичні плакати на честь Міжнародного дня лазертаг-гри.

Ще одним вагомим доказом міжнародного визнання Laser-Tag вважається заснування премії «Інноватор промисловості» за вагомий внесок у розвиток гри. Два винахідники стали володарями цієї премії. Джордж Картер III отримав нагороду в листопаді 2005 року, як засновник першого комерційно життєздатного продукту Photo. У листопаді 2012 року Мартін Шобрідж отримав звання «Інноватор промисловості» за розробку п'яти систем для Lasertag-гри. Церемонії вручення нагороди проходили в рамках щорічної Міжнародної асоціації Lasertag, у ході якої постачальники, оператори, розробники гри знайомилися з нововведеннями в галузі, ділилися враженнями про виставку, укладали угоди.

Лазертаг в Україні

Рух Lasertag в Україні зародився в 2005 році. Засновник першого Українського клубу з військово-тактичної підготовки «Спецназ» в Дніпрі С. Швець представив любителям тактичних ігор шість сценаріїв гри з аналоговим протоколом. У 2006 році в країні з'явилася власна компанія з випуску лазерного обладнання для антиаренних ігор – «Акула» (Action Ukraine Lasertag) в Дніпропетровську. Гра модифікувалася в 2009 році з приходом цифрових протоколів. Наступного року Єнакіївський клуб Lasetime представив розробку для внутрішньо клубного використання. Уже в 2011 році гравці тестувати українські лазерні випромінювачі та бездротовий зв'язок «пов'язка-зброя». Лазертаг-макети поступово набирають популярність. Чисельність з позначки 550 одиниць станом на кінець 2012 року зросла до 900 макетів станом на 2014 рік. Інтерес до гри обумовлює появу нових компаній-виробників обладнання, відомими серед яких вважаються «Акула», Laserwar, LSD. Сьогодні в Україні гра об'єднує гравців від 5 до 70 років незалежно від рівня фізичної підготовки.

  • Просування сайту - Aweb.ua

© 2014 «BNB PAINTBALL»

ФОРМА ЗАМОВЛЕННЯ
виберіть дату гри та ігровий пакет
Дорослі
1000 грн
Діти / Студенти
 грн
і
Дорослі
600 грн
Діти / Студенти
 грн
і
Дорослі / Діти / Студенти
450 грн
і
Дитячий пейнтбол
550 грн
і
Зі своїми кульками
800 грн
і
Лазертаг
400 грн
і
НеобмеженийБазовийОбмежений
дитячий пейнтболзі своїми кульками
введіть додаткову інформацію
Зручний час дзвінка